Всеукраїнський   місячник шкільних бібліотек під гаслом

 «Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів»

 Шкільна бібліотека взяла участь у проведені заходів, присвячених до Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек. Одне з головних завдань шкільного бібліотекаря – вироблення у дітей навичок самостійної роботи  з книгою, підвищення якості і ефективності процесу читання, критичного аналізу, переосмислення і творчої інтерпретації прочитаного.  Підготувати освічену особистість, для якої книга стане надійним другом і порадником на все життя. Діяльність бібліотеки орієнтована на підвищення культурної компетентності української молоді; заохочення дітей до систематичного читання задля постійного підвищення рівня особистого розвитку.

До проведення заходів Всеукраїнського місячника «Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів» залучаються учні, адміністрація та вчителі, педагог-організатор,батьки. Наша бібліотека спрямовує свою роботу на виховання в учнів бережливого ставлення до книги як до головного джерела знань.

1.  Протягом місяця були організовані книжкові та тематичні виставки :

                  -         135 років від дні народження І.А.Кочерги, українського драматурга;

                  -          День українського козацтва;

                  -          День захисника України;

                  -         80 років від дня народження І.Ф.Драча, українського поета.
  Учні школи за власним бажанням доповнювали книжкові виставки малюнками та своїми власними художніми книжками.

2. Була проведена у 8 та 9 класі літературна вікторина «Книга твій найкращий друг».  

3. Бібліотекарем і педагогом-організатором проводився фотоконкурс «Дитина і книга».   У конкурсі брали учні з 1 по 11 клас. Учні школи активно прийняли участь у фотоконкурсі. Усім дуже було цікаво взяти участь у конкурсі, молодші класи  доповнювали конкурс – малюнками.

4.  Було проведено у 7 класі бібліотечний урок «Книга – найкращий друг і порадник». 

5. Бліцопитування «Твоя улюблена книга» показало що діти полюбляють казки, пригоди та фантастику. Опитування було проведено з 5  по  11 клас.  Учні із захопленням розповідали про своїх улюблених героїв, про цікавий і запам’ятавшийся  сюжет книги. Пізніше учні у своїх класах зробили міні - виставка за цією темою.

 6.   В конкурсі малюнків «Ми читаємо і малюємо» прийняли участь учні 4 – 7 класів.  Діти малювали їхніх улюблених казкових героїв, а саме: Вінні-Пух, Лісова пісня,     Кіт у чоботях, Колосок, Лікар Айболіт, Русалонька, Котигорошко, Ходив Гарбуз по городу, Казка про трьох поросят  та інші. З цього конкурсу можна зробити висновок, що діти дуже  полюбляють читати, та прочитали багато казок.

7.  У  11 класі відбулася читацька конференція «Дитяче читання без кордонів».

 

8.  Бібліотекар провів дослідження «Що читають наші діти», моніторинг показав, що діти  молодших класів полюбляють читати  казки, українських та зарубіжних письменників; учні старших класів читають за шкільною програмою більше, ніж за власним бажанням.

Скачать
1 жотня.docx
Microsoft Word документ 17.6 KB
Скачать
всеукраїнський місячник.docx
Microsoft Word документ 22.0 KB
Скачать
звіт про РШБ.docx
Microsoft Word документ 14.4 KB
Скачать
план роботи бібліоти 2.doc
Microsoft Word документ 375.5 KB
Скачать
шкільна бібліотека.doc
Microsoft Word документ 90.0 KB